Кастинг-директор – ключова фігура при виробництві фільму чи реклами. Часто, саме завдяки ньому режисер може успішно реалізувати задум, продюсер – вкластись в бюджет, а актор – знайти цікавий проєкт. З іншої сторони цього процесу, актори витрачають до 15 годин на тиждень на пошук ролей й надсилання своїх портфоліо. Єгор та Макс заснували стартап Custle, який об’єднує акторів з кастинг-директорами, за допомогою машинного навчання, спрощуючи та прискорюючи їх роботу.
Засновники: Єгор Кургузов (Co-founder, CEO), Макс Голіонко (Co-founder)
Локація: Україна
Як і у кожного успішного засновника, у Єгора за плечима не малий досвід – починаючи з освітнього стартапу Casers до студії дизайну та інжинірингу Concepter, яка нещодавно була придбана Ajax Systems. Єгор брав участь у запуску краудфандингових кампаній та розробці української стартап-екосистеми для Seed Stage хардверних стартапів, тож він за ці роки побачив чимало стартапів. А будучи продактом у CloudMade Єгор побачив, що саме можна робити за допомогою машинного навчання, й саме там познайомився з кофаундером Custle Максом Голіонко.
Проактивний рекрутинг
Платформ, що об’єднують акторів з кастинг-директорами існує достатньо, але вони виглядають як незручні дроп-портали, де актори передивляються всі вакансії й подаються на бажану роль. Однак, це непродуктивний та часозатратний для обох сторін процес. Шукати та залучати кандидатів ще до того, як з’явиться опублікована вакансія – так в спрощеному вигляді можна пояснити суть проактивного рекрутингу. Платформа Custle надає можливість працювати лише з проєктами або акторами, які ідеально відповідають вимогам.
“Ми додали машинного навчання, яке дозволяє з опису ролі та профайлів акторів виділяти теги, а потім підбирати ролі й акторів та робити шорт-листи з релевантних кадрів для кастинг-директорів”, – розповідає СЕО стартапу. Ці теги охоплюють зовнішній вигляд актора, навички, досвід й навіть характер чи особистість.
Така стратегія проактивного рекрутингу має ряд суттєвих переваг. Вона дозволяє:
- Створювати більш ефективний пул кандидатів.
- Залучати кандидатів вищої якості.
- Швидше закривати вакансії як наслідок знижувати втрати від «кадрових дир».
- Знизити стрес та відчути більше контролю над процесом.
Розв’язання проблеми
“Спочатку ми хотіли зробити рішення для себе, а не для мас-маркету”,– каже Єгор, зіткнувшись з неефективним процесом підбору акторів на українських телеканалах де працювала його дівчина. Згодом побачивши, що подібна проблема існує повсюди й зробивши аналіз ринку по світу та провівши інтерв’ю з працівниками індустрії Індії, Великої Британії, Європи, США, команда побачила незаповнену нішу.
Ще до бета-версії, команда Custle зробила лист очікування з тисячею нью-йоркських акторів – це був їх перший регіон для запуску. Також вони звузили категорії підбору акторів до «зйомки в рекламі», оскільки відповідність типажу найбільше потрібна саме там. Акторів знаходили через грамотно побудований таргетинг, продовжуючи й сьогодні активно збільшувати свою базу акторів та кастинг-директорів.
“Після травневого запуску бета-версії та збору раннього трекшена ми зможемо take-it-to-the-bank, як кажуть в Америці, тому що у нас вже буде маркет-фіт.”
Єгор Кургузов, СЕО Custle.
Зараз команда відстежує, як працює платний трафік для бета-версії, і через кілька тижнів конвертуватиме на платформі лист очікування в користувачів, яких за сьогоднішніми даними очікується вже до 200 акторів. Після того, як Custle акумулює 3-5 тисяч акторів вони пропонуватимуть платформу кастинг-директорам. До речі, поки що актори можуть безплатно створити свій акторський профіль.
Унікальні фічі Custle
Основною унікальною фічею є парсинг ролі та моментальний підбір акторів під нього. Однак в планах імплементувати:
- Пошук по фото-референсу
- Адаптування пошуку за індивідуальним запитом кастинг-директорів
- Підказки акторам для покращення своїх навичок
Куди можна рухатися далі?
Після захоплення однієї категорії та одного регіону, Custle планує масштабуватися. На меті покрити увесь відеопродакшн, моделінг та зробити запуск в інших регіонах, країнах. Сполучені Штати Америки, вважає Єгор, є найзрілішим ринком тому, що там не перший рік проходять онлайн кастинги. Далі на меті – Європа, Латинська Америка та Індія.
Команда отримала інвестиції від USF, які допомогли розробити першу версію MVP і запустити проєкт. Зараз в Custle 8 працівників, які закривають позиції розробки, дизайну, продукту та маркетингу. Команда хотіла б мати сейлз представників в інших країнах, але так, як зараз ремоут – це «нова нормальність», то спочатку вирішили стартанути та подивитися наскільки чи будуть сейлзи взагалі потрібні.
Маючи чітке розуміння свого ринку та потреб компаній гігантів, в стартапу основною метою прагне створювати мистецтво без рутини. Місія Custle – це допомогти новому Мартіну Скорсезе познайомитись з новим Лео Ді Капріо у їхньому першому проєкті без років, витрачених на пошук одне одного. “Ми розуміємо, що корисні стрімінговому та продакшн сервісу. Підтримуємо зв’язок з глобальними конкурентними гравцями, які поглинають аналогічні рішення на ринку”, – ділиться планами Єгор.