Skip to content

Як a-Gnostics та штучний інтелект прогнозує несправності машинного обладнання

agnostics

Стартап a-Gnostics пропонує підприємствам послугу, орієнтовану на виявлення аномалій та прогнозування відмов обладнання, яка базується на штучному інтелекті (AI). Команда впевнена, що великий технологічний досвід за плечима засновників надасть можливість швидко залучити великих промислових користувачів.

Засновники: Андрій Старжинський, Ярослав Недашковський, Андрій Столбов

Місце розташування: Київ, Україна

Рік заснування: 2016

Website / Facebook / LinkedIn


Команда a-Gnostics працює разом з 2010 року, раніше засновники розробляли програмне забезпечення в аутсорс компанії SoftElegance, що спеціалізується на впровадженні систем SaaS, складних бізнес-рішень, інженерних додатків та програмного забезпечення для автоматизації бізнес-процесів для американських компаній.

З 2016 року засновники почали займатися Data Science консалтингом в Україні. Зробивши свій фреймворк для того, щоб Data Science запрацювала в промисловій експлуатації, a-Gnostics розробили інтерфейс та мікросервісну архітектуру та в них з’явилися кінцеві користувачі. На базі цієї інфраструктури команда зрозуміла, що можна не просто мати технологію, а розв’язувати конкретні задачі.

Досягнення

Починаючи з 2018 року a-Gnostics надає послугу промисловим підприємствам, орієнтовану на виявлення аномалій та прогнозування відмов обладнання. “Ми прогнозуємо несправність машинного обладнання та складних систем. Ідея в тому, щоб застосовуючи машинне навчання та штучний інтелект спрогнозувати несправність обладнання раніше ніж якийсь базовий параметр вийде за гранично допустимі відхилення, тобто передбачаючи збої до того, як вони трапляються”,– розповідає співзасновник стартапу Андрій Старжинський.

Офіс a-Gnostics у Києві.

“Ми почали з того, що на різному обладнанні застосовували класичну математику. І воно запрацювало на прикладі теплоелектростанцій. Ідея не нова, але її реалізація – це складний процес,– продовжує Андрій,– маючи на увазі, програмування та вихід в промислову експлуатацію.” 

Варто зазначити, що Прогноз Споживання Енергії a-Gnostics був обраний до Топ-5 на конкурсі Ukraine Innovation Awards 2020 у категорії «Найкраще співробітництво між корпораціями та стартапами» з агропромисловою групою «МХП» та енергетичним холдингом «ДТЕК»

Розвиток стартапу та перешкоди

Новий сервіс від a-Gnostics знаходиться на Seed стадії, у тестовому режимі випробовуючи автоматизовану систему передбачення поломок індустріального обладнання за допомогою машинного навчання та штучного інтелекту, а також активно проводить зустрічі з інвесторами, щодо залучення коштів. Команда впевнена, що великий технологічний досвід за плечима її засновників, надасть можливість за пів року вивести продукт на рівень промислового використання для 3-5 Українських корпорацій.

Складною задачею є збирання даних, аналіз моделлю та відображення на мобільному телефоні – Андрій називає це інфраструктурою і каже, що суть полягає в моделях – це програмний код в якому реалізований математичний алгоритм, плюс допоміжні дані та бібліотеки. Далі все це збирається в Docker контейнер, і відправляється у хмару. Основна ідея в тому, що застосовуючи математику до даних та процесів з різного типу обладнання, можно зробити висновок щодо його стану.

Як працює a-Gnostics?

Електричні двигуни передають вібрацію, силу току та температурні параметри з датчиків. Ідея стартапу полягає в тому, щоб врешті-решт проаналізувати групову поведінку параметрів, замість лінійної, тобто побудувати вектор параметрів та розділити його на нормальну і ненормальну поведінку.

Андрій розповідає трошки детальніше: “Ми не довіряємо виходу параметрів за граничні значення. Зазвичай це вже пізно. За допомогою складної математики ми розділяємо нормальну/ненормальну поведінку, а в інтерфейсі користувач має загальний стан зелений/жовтий. Зараз це груповий аналіз параметрів з проєкцією на скаляр, оскільки користувачу хочеться подивитися на кожний параметр окремо.” В перспективі стартап думає над ідеєю додаткової візуалізації того, як саме перевести багатовимірний простір в одновимірний та зрозуміло це представити користувачу.

Досягнення та плани на майбутнє

Зараз технологією a-Gnostics вже користується великий агроіндустріальний холдинг. Крім того, є попередні домовленості з енергетиками та металургами. Компанія почала працювати з ринком електричних двигунів агро-сектору, бо це великий ринок в Україні з одно-типовим обладнанням.

Якщо ви хочете дізнатися про те, як a-Gnostics перевіряв свої математичні теорії на реальних даних з обладнання переходьте за посиланням.