Skip to content

Успішні українські стартапи: Приклад GitLab- сучасний інструментарій DevOps для розробників

У нашій черговій серії новин ми розглядаємо приклади блискучих українських стартапів, які залучили фінансування та знайшли успіх на міжнародних ринках.

Сайт: gitlab.com

Засновники: Дмитро Запорожець, Сід Сібранджі

Офіси: працюють віддалено з різних країн

Оцінка компанії: $2,8 млрд

Загальна сума фінансування: $ 436,2 млн

Співробітники: 1309 у 67 країнах

Рік заснування: 2011

Єдиноріг: з 2018


Історія

GitLab – це платформа DevOps, побудована, як єдине сховище даних для взаємодії фахівців з розробки ПО й інтеграції робочих процесів для забезпечення якості продукту. GitLab допомагає командам скорочувати витрати на розробку, збільшуючи продуктивність розробників.

DevOps Lifecycle.

Першому засновнику стартапу —  Дмитру Запорожцю у 2011 році, як професійному розробнику, знадобився зручний інструмент, який можна було б встановити на свій сервер й не платити дорого як за GitHub. До нього прийшла ідея зробити opensource продукт, для зберігання git-репозиторіїв, яку Дмитро втілив у повністю відкритий продукт, а за два роки розділений на версію для спільноти розробників та для компаній. 

Засновники GitLab – Дмитро Запорожець та Сід Сібранджі.

“Наша ідея в тому, щоб розробник прийшов зранку на роботу, відкрив GitLab — і інші продукти йому більше не були потрібні. Щоб все, починаючи від чату й закінчуючи деплоем, відбувалося на наших платформах. Ми хочемо покривати повний спектр розробки та операцій. Від issue tracker, планування, road maps, розробки, менеджменту — й до пакування в контейнери, до релізу, до моніторингу. Ми вже давно вийшли за рамки конкуренції з GitHub»,розповідає Дмитро. Сьогодні  головними конкурентами хмарної платформи є Microsoft GitHub і Bitbucket від Atlassian.

У 2013 році до GitLab приєднався другий фаундер й інвестор – нідерландський підприємець Сід Сібранджі, він був зацікавлений зробити з ідеї Дмитра SaaS платформу. Хлопці почали реалізовувати свої плани, й за 2015 рік від 10 працівників зросли до 50, а щомісячний дохід зростав на 60%. Ще на ранній стадії компанію пропонували купити конкуренти в 10 разів дорожче за оборот GitLab на той час. 

Інвестиції

У 2014 році Сід та Дмитро поїхали до США й подали заявку до американського бізнес-інкубатора в Каліфорнії, куди відбираються найбільш проривні та перспективні технологічні компанії з усього світу – Y Combinator – заснований фондом, який інвестує в стартапи відносно невелику суму (близько $ 120 тисяч), отримуючи в них частку. Y Combinator сприяв запуску ряду успішних стартапів таких, як: Reddit, Twitch, Cruise Automation, Dropbox, Airbnb, Coinbase, Stripe, а сумарна ринкова вартість усіх підтриманих компаній, складає $80 млрд. Після участі в престижному акселераторі та влучним статтям у TechCrunch, Fortune і Forbes, справи GitLab стрімко почали рухатися в гору. Що насправді захоплює, так це те, як стартап вже п’ять років поспіль традиційно отримує інвестування.

GitLab дозволяє планувати та керувати портфелем за допомогою епосів, груп (програм) та важливих етапів для організації та відстеження прогресу.

У 2015 році в рамках Seed раунду GitLab залучив $1,5 млн від таких інвесторі як: 500 Startups, Crunchfund, Sound Ventures Эштона Кутчера, фонди Liquid 2 Ventures та Khosla Ventures, та пізніше у раунді А фонд Khosla Ventures надав компанії ще $4 млн. У 2016 році стартап отримав $20 млн інвестицій серії В від August Capital, Khosla Ventures і Y Combinator. У 2017 році  в рамках раунду С, GitLab залучив $20 млн, де провідним інвестором виступив GV. У 2018 році в раунді D стартап був оцінений в $1,1 млрд й отримав статус “Єдинорога” залучивши $100 млн від Iconiq Capital, GV й Khosla Ventures. Минулого року GitLab оцінили в  $2,7 млрд, а в рамках раунду Серії E компанія залучила $268 млн, інвесторами виступили банк Goldman Sachs, фірма Iconiq Capital, венчурний фонд Y Combinator. Слід зазначити, що серед інвесторів в GitLab немає жодних українських компаній та фондів.

Досягнення

GitLab працює разом зі зростаючою спільнотою, до складу якої входять тисячі розробників та мільйони користувачів, щоб постійно постачати нові інновації DevOps. Наразі у компанії близько 100 тисяч корпоративних клієнтів, серед яких Ask Media Group, Charter Communication, Delta Air Lines, Goldman Sachs, NASA, Nasdaq, Інтерпол та інші. До досягнень компанії можна занести й те, що  по-перше, GitLab має найбільше число співробітників, що працюють дистанційно, на 2020 рік у стартапі нараховується 1309 чоловік які працюють з 67 куточків світу. По-друге, цього року Дмитро Запорожець за версією Forbes зайняв 13 місце серед найбагатших бізнесменів України.

GitLab Contribute 2019 – Новий Орлеан, Лос-Анджелес.

Плани

GitLab планує побудувати платформу “все в одному”, яка задовольняє всі потреби розробників і позбавляє їх від необхідності інтегрувати різні сервіси типу Jira, GitHub, New Relic і BlackDuck. Залучені в останньому раунді гроші стартап направить на те, щоб зробити всі функції платформи, включаючи моніторинг, безпеку й планування, “кращими у своєму класі”. Серед наймасштабніших планів для GitLab на 2020 рік – є вихід на біржу, що дозволить компанії отримати ресурси для ще більшого розвитку.

У нових публікаціях ми розповімо про успішні українські стартапи, які змогли створити якісний продукт та ефективну команду. Ми дізнаємося про те, як приходять ідеї, як вибрати влучних партнерів й знайти перші інвестиції.  Наступною компанією буде Petcube – розумний гаджет для домашніх улюбленців.