Кластери опріснення морської води

Проблема опріснення морської води для людства є актуальною вже протягом тисячоліть. Як свідчить Біблія, Мойсей йшов три доби пустелею, не маючи можливості вгамувати спрагу і напитись. Коли він підійшов до водоймища – воду з нього теж неможливо було пити – це було гірке і солоне Мертве море. І лише в оазисі, де росли пальми, він знайшов джерело чистої води, біля якого він і влаштував свій намет. Це в чомусь збігається з історією створення у 1948 р. країни Ізраїль. Більшість переселенців попервах мала проблеми через відсутність питної води, тому країна почала дуже активно займатись проблемою опріснення морської води з метою її використання для економіки і в побуті. Сьогодні серйозні енергетичні потужності Ізраїлю (як атомної, так і альтернативної енергетики – сонця, вітру) задіяні в роботі по забезпеченню функціонування комплексу переробки морської води на питну. Процеси опріснення морської води можна побачити і в Австралії, де для цього використовують сонячну енергію.

На шлях масштабного промислового опріснення морської води став також Казахстан. В рамках стратегії виведення Казахстану до 2020 року на рівень держави інноваційного типу був створений кластер хімічного парку Мангистау. Тут був збудований перший в світі промисловий реактор на швидких нейтронах для досягнення синергетичного ефекту ядерного опріснення морської води. Формування в Мангистау кластеру цілої «лінійки» взаємопов’язаних хімічних виробництв має на меті сприяння розвитку існуючої в країні нафтодобувної галузі, гірничо- металургійного комплексу, уранового виробництва і також допомогти промисловому впровадженню нанотехнологічних методів очищення води.

[box type="note"]
Продолжение статьи доступно зарегистрированным участникам портала. Участие в нашем проекте всегда бесплатно. Ввести логин, перейти на страницу регистрации или узнать больше о возможностях портала.
[/box]